Dla rodziców

Na kolejnych podstronach tej zakładki postaramy się przybliżyć złożoność wrodzonych wad serca (WWS) u dzieci, którym będzie pomagało nasze Stowarzyszenie.
Zamieszczamy publikację profesora Edwarda Malca, który od kilku lat zdobywa doświadczenie w leczeniu operacyjnym tej wady.
Chcemy jednak podkreślić, że opisane metody leczenia są praktykowane w nielicznych ośrodkach w Polsce, a profesor Malec pracuje w Niemczech.

Proszę zauważyć, że w Polsce wykonuje się trzy lub cztery zabiegi chirurgiczne, tylko po to, aby przedłużyć pacjentowi życie. Nie powodują one jednak całkowitego zamknięcia wady. A często prowadzą do nadciśnienia płucnego, z którym w przyszłości może sobie poradzić jedynie profesor Hanley, jednak w tej sytuacji niestety nie dając gwarancji na pełne wyleczenie małego pacjenta.

Wbrew temu, jakie słyszymy opinie od polskich kardiochirurgów, musimy głośno powiedzieć, że leczenie wieloetapowe niesie za sobą ogromne ryzyko powikłań, cierpienia, blizn, powstawania zrostów w obrębie mostka i klatki piersiowej, a przede wszystkim każdą operację rozpoczyna się znacznie trudniej.
Córka jednej z naszych założycielek jest dowodem na to, że wadę tą z powodzeniem można skorygować w jednym etapie.
W momencie, gdy korekta wady serca nastąpi zbyt późno, może dojść do powstania nieodwracalnych zmian w sercu i płucach. Wtedy dla dziecka nie ma już ratunku lub jedyną pomocą będzie wykonanie przeszczepu płuco-serca.
W takiej sytuacji znalazło się dziecko drugiej naszej założycielki.

Najbezpieczniejszym i najbardziej słusznym ze względu na efekty, jest leczenie jednoetapowe, które przeprowadza jedynie profesor Hanley z kliniki w Stanford (USA) oraz z dużym sukcesem, profesor Carotti (Włochy).

Dlatego tak bardzo zależy nam na stworzeniu programu dydaktycznego, dla kilku polskich kardiochirurgów, którzy podejmą ogromny trud i nauczą się leczyć tą bardzo skomplikowaną wadę serca i płuc w jednym etapie. Dzięki temu nasi polscy, mali pacjenci nie będą musieli wyjeżdżać za granicę i zbierać kilku milionów złotych na operację ratującą ich życie.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Powiedz o nas swoim znajomym

https://www.facebook.com/Stowarzyszenie-Nadzieja-Serc-251500835805161