O nas

Założycielkami stowarzyszenia jesteśmy my: Agnieszka, Ela i Kasia. Każda z nas ma inną historię. Najtrudniej miała ta pierwsza – Agnieszka.
 
Był rok 2003, kiedy urodziła się jej córka Julia. Internet w powijakach, skąpa ilość wiadomości na temat wady serca, z jaką urodziło się dziecko, wszędzie schody, począwszy od wizyt u specjalistów, przez specjalistyczne badania, po zdobycie informacji o możliwościach leczenia dziecka. Do tego brak środków na podróże do wielu ośrodków medycznych znajdujących się na terenie Polski, w poszukiwaniu odpowiedniego specjalisty, który podjąłby się operowania Julii. Jednak wszyscy jedynie rozkładali ręce.
Kiedy udało się znaleźć specjalistę za granicą, barierą nie do pokonania była kwota 1,5 mln złotych, na jaką wyceniono wówczas życie Julii. Agnieszka dała radę, ale nie była sama. Znalazła ludzi, którzy w odpowiednim momencie pojawiali się na jej drodze. Ludziom tym nie był obojętny los obcego dziecka, jej dziecka. Za to będzie ona wdzięczna do końca życia.
 
Kolejna z nas – Ela – nie miała tyle szczęścia. Wciąż trafiała na ludzi, którzy tylko utrudniali jej, z powodu swojej niekompletnej wiedzy, zdobycie pomocy dla jej syna Pawła. Dzisiaj dla niego już jest za późno…  Jedyną szansą będzie przeszczep płuco-serca. Gdyby Ela wiedziała to, co wiedziała Agnieszka, być może Paweł byłby dziś zdrowym mężczyzną.
Jednak Ela nie poddaje się, a jej udział w założeniu Stowarzyszenia, jest dowodem na to, że chce walczyć jeszcze o inne, chore dzieci.
 
Kasia – mama Sebastiana, czteroletniego dziecka, trzykrotnie operowanego już na terenie Polski. Nadal chorego… Jego życie w obecnej chwili wyceniono na 2,5 mln złotych. Jedynym lekarzem, który jest w stanie naprawić jego serce, jest nadal tylko profesor Hanley z Kalifornii (USA). Przed Kasią jeszcze daleka droga do osiągnięcia celu. Nie poddaje się jednak i czerpiąc z doświadczeń Agnieszki i Eli, robi wszystko, aby ratować swoje dziecko, jednocześnie pomagając innym.
 
„W Polsce z wadą serca pod postacią Atrezji tętnicy płucnej urodziła się ponad setka dzieci, o których jest nam wiadomo. To im przede wszystkim chcemy nieść pomoc.”

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Powiedz o nas swoim znajomym

https://www.facebook.com/Stowarzyszenie-Nadzieja-Serc-251500835805161